11000

návštěvníků

Festival Art Parking na jeho dvou scénách již navštívilo více než 11 tisíc z vás!Tak obrovský zájem jsme nečekali a mockrát za něj děkujeme.

20

produkcí

V Holešovické tržnici jsme uspořádali jsme více než 20 koncertů a divadelních představení. Byli jste součástí koncertů PSH, Vypsané fiXy nebo Pavla Šporcla, představení Divadla pod Palmovkou, Bratrů v Tricku nebo také Slam Poetry.

60

promítání

Na Nákladovém nádraží – Terminálu Žižkov jste mohli vidět 60 filmových projekcí. Viděli jste nové snímky jako V síti, Zelená kniha, Parazit, ale také kultovní filmy jako Drive, Big Lebowski a mnoho dalších.

Partneři projektu:
Partneři techniky:
Partneři projektu:

Právní podpora:
Nad projektem převzali záštitu: PhDr. Lubomír Zaorálek, ministr kultury, a MgA. Hana Třeštíková, radní pro kulturu hl. m. Prahy.
Partneři scén:

Jak to funguje?

1. Vyber si program

Na našem webu si vyberete
programový bod, na který chete dorazit

2. Kup si vstupenku

Vstupenku pro jeden osobní automobil zaplatíte kartou z pohodlí vašeho domova, dorazí vám e-mailem

3. Přijeď autem

Autem dorazíte na dané místo
a přes zavřené okénko ukážete vstupenku v mobilu

4. Zapoj zvuk

Dostanete přijímač s kabelem, který připojíte do autorádia nebo zapůjčeného reproduktoru

5. Zaparkuj na místo

U vjezdu se dozvíte vaše místo, obdržíte menu
a po zaparkování vypnete motor

6. Objednej si občerstvení

Přes mobil si kdykoliv během programu objednáte občerstvení, které vám doneseme do vašeho vozu

7. Užij si představení

Během představení prosím neopouštějte
své vozy a naplno si užívejte program

8. Přijeď znovu

Po ukončení prosím uvolněte místo,
abychom mohli připravit další produkce

Mapa Tržnice

Mapa Terminálu Žižkov

Co je ArtParking

Jediný drive-in multižánrový festival. Do českých i moravských měst vrací živou kulturu. Divadelní představení, koncerty, filmy ale také sportovní utkání nebo bohoslužby můžete sledovat z pohodlí a bezpečí svého automobilu. Festival bude probíhat o víkendech v Praze, ke které se přidají další města, v plánu je Plzeň, Brno, Ostrava.

Proč Art Parking vznikl

Sledovat divadlo živě přes internetovou webkameru nebo poslouchat streamovaný koncert je fajn, ale trochu jako líbání přes roušku. Myslíme, že živé umění nutně potřebuje sdílený okamžik tady a teď. Chceme nabídnout lidem, kteří po takovém setkání touží, nevšední zážitek z návštěvy kulturní akce z pohodlí a bezpečí vlastního automobilu.

Je to jen drive-in kino?

Není. Art Parking je sice inspirovaný drive-in kiny, která jsou populární po celém světě. Ale kromě sledování filmů festival přináší také divadelní představení od loutkových pohádek pro děti po choreografie předních tanečníků nebo koncerty hudby klasické i alternativní. Prostor vystoupit na jeviště před kapoty automobilů dostanou ale i faráři nebo sportovci.

Kontakt

Chtěli byste na festivalu vystoupit? Napište nám na program@artparking.cz.Chcete se dozvědět více informací o festivalu? Napište nám na info@artparking.cz.Kontakt pro média: press@artparking.cz.

Autor projektu: Karel Kratochvíl
Realizátor projektu: ArtProm + Art Prometheus + Hypnosis

Těšíme se na vás!